Finanse / Księgowość

Senior Accountant

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z obszaru usług profesjonalnych poszukujemy osoby do wzmocnienia istniejącego zespołu księgowego.

Warszawa, mazowieckie
hybrydowa
umowa o pracę

Zadania:

  • Prowadzenie podstawowych prac z zakresu księgowości (przygotowywanie dokumentów do księgowania, segregowanie, rejestracja oraz weryfikacja dokumentów w systemie)
  • Księgowanie dokumentów finansowych (faktury zakupu, wyciągi bankowe, dokumenty wewnętrzne oraz inne)
  • Wystawianie faktur sprzedażowych
  • Uzgadnianie ewidencji z kontami księgi głównej
  • Weryfikacja oraz windykacja należności
  • Terminowa realizacja przelewów w elektronicznym systemie bankowym
  • Monitorowanie płatności na rzecz wewnętrznych i zewnętrznych podmiotów
  • Przygotowywanie danych i sporządzanie deklaracji VAT / PIT/ CIT
  • Przygotowywanie płatności podatków oraz monitorowanie zwrotów
  • Sporządzanie raportów do GUS i NBP
  • Przeprowadzanie okresowej inwentaryzacji środków trwałych, należności, gotówki
  • Udział w zamknięciu miesiąca, kwartału i roku obrotowego
  • Udział w przygotowywaniu prognoz budżetowych
  • Udział w sporządzaniu sprawozdania finansowego zgodnie z polskimi zasadami rachunkowości
  • Współpraca i wsparcie dla pracowników w zakresie rozliczania wydatków służbowych
  • Terminowe przygotowywanie i publikowanie sprawozdań finansowych
  • Dbanie o postępowanie zgodne z obowiązującymi przepisami podatkowymi oraz wewnętrznymi procedurami firmowymi
  • Przygotowywanie bilansów oraz rachunków zysków i strat
  • Uczestniczenie w projektach globalnych
  • Przygotowywanie prognoz przychodów oraz wydatków

Wymagania:

  • Minimum 3 lata doświadczenia w obszarze księgowym
  • Wykształcenie kierunkowe
  • Znajomość systemu SAP będzie bardzo mile widziana
  • Wysoka kultura osobista
  • Umiejętna asertywność
  • Dokładność
  • Odpowiedzialność za powierzone zadania
  • Nastawienie na współpracę z zespołem i innymi departamentami
  • Dociekliwość i ciekawość

HRK Finance

Rekrutację prowadzi

Adrian Szymański HRK

Adrian Szymański

HRK Finance

Zespół HRK Finance prowadzi rekrutacje specjalistów i managerów do zespołów finansowych. Posiadamy doświadczenie w budowaniu struktur centrów finansowych. Realizujemy projekty zarówno dla organizacji międzynarodowych, jak i firm polskich.