Finanse / Księgowość

Główna Księgowa / Główny Księgowy

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej z województwa lubuskiego. Poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Świebodzin, lubuskie
stacjonarna
umowa o pracę

Zadania:

  • Udzielanie merytorycznego wsparcia zespołowi, poprzez analizę bieżących zagadnień podatkowych i księgowych,
  • Przygotowywanie kalkulacji podatkowych i tworzenie deklaracji podatkowych, takich jak VAT, JPK, CIT itp.,
  • Tworzenie deklaracji, zeznań oraz informacji do instytucji, takich jak GUS, NBP,
  • Nadzorowanie płatności w ramach spółki,
  • Efektywna współpraca ze wszystkimi działami w obrębie spółki,
  • Nadzór nad obiegiem dokumentów,
  • Zapewnienie poprawnego ujęcia operacji gospodarczych w rejestrach księgowych,
  • Ewidencja środków trwałych, naliczanie amortyzacji, rozliczanie inwentaryzacji aktywów spółki,
  • Monitorowanie zmian w prawie podatkowym i finansowym.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe preferowane kierunki: rachunkowość, podatki, ekonomia, zarządzanie itp.
  • Minimum 3-5 letnie doświadczenie zawodowe,
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego,
  • Bardzo dobra znajomość ustaw podatkowych w szczególności VAT i CIT i ustawy o rachunkowości,
  • Znajomość problematyki związanej z transakcjami międzynarodowymi (WNT/WDT, import/eksport, Intercompany),
  • Znajomość procedur podatkowych, postępowania podatkowego i obsługi kontroli skarbowych,
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie, w ramach umowy o pracę w dużym, międzynarodowym przedsiębiorstwie,
  • Szansę na rozwój zawodowy z możliwością zdobycia nowych umiejętności i doświadczenia,
  • Udział w ciekawych projektach,
  • Wsparcie doświadczonych członków zespołu,
  • Miłą atmosferę w pracy w profesjonalnym, międzynarodowym otoczeniu.
Poznań HRK

Rekrutację prowadzi

Karolina Drożdżal

HRK Poznań

Zespół HRK Poznań specjalizuje się w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanych ekspertów, inżynierów, kierowników oraz osób na stanowiska menedżerskie i zarządcze dla firm działających w Wielkopolsce i na Pomorzu.