Finanse / Księgowość

Analityk Biznesowy (SQL)

Dla naszego Klienta z sektora farmaceutycznego poszukujemy kandydata na nowotworzone stanowisko Analityka Biznesowego. Osoba ta będzie odpowiedzialna za prawidłowe projektowanie, edytowanie oraz dostarczanie raportów i analiz mających na celu poprawę efektywności biznesowej organizacji i budowania strategii wzrostu w oparciu o wyznaczone kierunki rozwoju.

Warszawa, mazowieckie
hybrydowa
umowa o pracę

Zadania:

  • Zarządzanie procesem tworzenia raportów biznesowych i analiz, w tym:
  • Terminowe przygotowywanie raportów i analiz wyników sprzedaży wraz z rekomendacjami biznesowymi, z wykorzystaniem dostępnych systemów wsparcia sprzedaży
  • Dążenie do automatyzacji systemu raportów
  • Dbanie o poprawność przygotowywanych raportów i analiz
  • Proponowanie nowych rozwiązań, optymalizacja procesu raportowania w ramach obsługiwanych platform CRM – wspólnie z CRM administratorem
  • Proponowanie usprawnień w istniejących narzędziach analitycznych w ramach prowadzonych projektów komercyjnych
  • Zarządzanie bazą danych w SQL server
  • Wizualizacja danych oraz przygotowywanie automatycznych dashboardów
  • Odpowiedzialność za ustalanie wymagań biznesowych oraz współpracę z działami komercyjnymi (Marketing, Sprzedaż, Logistyka, Finanse)
  • Poprawa Efektywności biznesowej organizacji, w tym:
  • Ścisła współpraca z działami: Sprzedaży, Trade Marketingu, Finansów
  • Inicjowanie i wdrażanie zmian poprawiających efektywność działań
  • Analiza efektywności zespołów i kanałów sprzedażowych, profitowości portfolia i segmentów klienckich oraz optymalizacja inwestycji promocyjnych
  • Rozwój strategii cenowej i polityki rabatowej
  • Analiza marżowości od strony biznesu i klientów
  • Zarządzanie bazą CRM i regularne przygotowywanie raportów
  • Automatyzacja systemu raportowania
  • Tworzenie raportów i analiz mających na celu poprawę efektywności biznesowej organizacji (SQL, Python)

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe pełne (preferowane kierunki techniczne, ekonomiczne, etc.)
  • Min. 2-3 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze analityki biznesowej poparte sukcesami
  • Projekty consultingowe z zakresu analiz finansowych mile widziane
  • Bardzo dobre umiejętności analityczne
  • Umiejętność pracy pod presją czasu i terminowość w wykonywaniu zadań
  • Bardzo dobre umiejętności komunikacji
  • Umiejętność pracy zespołowej i projektowej poparte sukcesami
  • Umiejętność przekazywania wiedzy oraz prowadzenia szkoleń dla pracowników
  • Biegła znajomość MS Excel oraz MS PowerPoint
  • Doświadczenie w zarządzaniu systemami CRM mile widziane
  • Doświadczenie w budowie i wdrażaniu rozwiązań analitycznych we współpracy z działami biznesowymi
  • Bardzo dobra znajomość SQL i Python (mile widziana) i wykorzystywanie ich w projektach komercyjnych
  • Znajomość relacyjnych baz danych, Hurtowni danych (SQL Server) oraz umiejętność budowania zapytań SQL na potrzeby analiz i raportów
  • Doświadczenie zawodowe w pracy z dużymi bazami danych będzie mile widziane
  • Angielski umożliwiający swobodną komunikację

HRK Finance

Rekrutację prowadzi

Adrian Szymański HRK

Adrian Szymański

HRK Finance

Zespół HRK Finance prowadzi rekrutacje specjalistów i managerów do zespołów finansowych. Posiadamy doświadczenie w budowaniu struktur centrów finansowych. Realizujemy projekty zarówno dla organizacji międzynarodowych, jak i firm polskich.