Finanse / Księgowość

Dyrektor Finansowy

Naszym Klientem jest firma produkcyjna będąca liderem w branży budowlanej. Obecnie w związku z dynamicznym rozwojem na rynku polskim oraz DACH jak i skandynawskim poszukujemy doświadczonej, samodzielnej i nastawionej na rozwój osoby na stanowisko Dyrektor Finansowy.

Wybrana osoba będzie odpowiedzialna za zarządzanie działem finansów, kontrolingu i IT oraz raportować będzie do Dyrektora Finansowego Grupy.

Bolesławiec, dolnośląskie
hybrydowa
kontrakt B2B, umowa o pracę

Zadania:

  • Kreowanie strategii finansowej firmy oraz nadzór nad jej realizacją,
  • Planowanie i realizacja budżetu rocznego oraz średnio- i długoterminowych planów finansowych,
  • Nadzór na sprawozdawczością finansową, podatkami oraz płynnością spółki, odpowiedzialność za kontrolę wewnętrzną,
  • Bliska współpraca z działami operacyjnymi: rozwój procesów analiz i raportowania zarządczego ze szczególnym uwzględnieniem cyklicznych analiz kosztów umożliwiających kompleksowe zrozumienie wyników operacyjnych spółki,
  • Bieżąca weryfikacja poprawności danych finansowych,
  • Koordynowanie oraz nadzorowanie pracy podległych zespołów – 10+ osób;
  • Poszukiwanie metod minimalizacji ryzyka finansowego poszczególnych działań i inwestycji,
  • Współpraca z partnerami zewnętrznymi w tym audytorami, bankami i innymi instytucjami finansowymi,
  • Odpowiedzialność za rozbudowę narzędzi oraz optymalizację procesów raportowania oraz kontrolnych,
  • Raportowanie do Dyrektora Finansowego Grupy oraz bliska współpraca z Dyrektorami dwóch zakładów produkcyjnych.

Wymagania:

  • Minimum 3-5 lat doświadczenia na analogicznym stanowisku w branży produkcyjnej,
  • Wykształcenie wyższe magisterskie (finanse, rachunkowość, zarządzanie) oraz dodatkowe kwalifikacje zawodowe z dziedziny finansów/zarządzania: CIMA, ACCA, MBA lub Biegły Rewident,
  • Biegła znajomość języka angielskiego – B2+/C1, mile widziana znajomość języka niemieckiego,
  • Praktyczna znajomość MS Office, Power BI, Navision lub innych systemów klasy ERP,
  • Znajomość przepisów podatkowych, standardów raportowania w oparciu o IAS/IFRS, bardzo dobra znajomość zagadnień z obszaru kontrolingu produkcyjnego, rachunkowości i finansów,
  • Umiejętność delegowania zadań, rozwiązywania problemów i pracy pod presją czasu,
  • Doskonałe umiejętności analityczne, organizacyjne i zarządcze,
  • Silna orientacja biznesowa, terminowość w realizowaniu zadań i umiejętność łączenia faktów.

Oferujemy:

  • Praca w stabilnej firmie o dużym potencjale wzrostu,
  • Praca w międzynarodowym środowisku o skandynawskiej kulturze organizacyjnej,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz auto służbowe,
  • System bonusowy do ustalenia indywidualnego,
  • Praca w systemie hybrydowym.
HRK Finance

Rekrutację prowadzi

Paulina Sikora

HRK Finance

Zespół HRK Finance prowadzi rekrutacje specjalistów i managerów do zespołów finansowych. Posiadamy doświadczenie w budowaniu struktur centrów finansowych. Realizujemy projekty zarówno dla organizacji międzynarodowych, jak i firm polskich.