Specjalista ds. Odpraw Celnych | HRK
irc ukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menu
HRK jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych polskich organizacji doradczych z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim. Dostarczamy naszym klientom rozwiązania potrzebne na każdym etapie cyklu życia pracownika w organizacji ? od rekrutacji i employer brandingu, poprzez ocenę i rozwój pracowników, obsługę kadr i płac, aż po outplacement. Istniejemy od 2000 roku i działamy w oparciu o zespoły wyspecjalizowane w obsłudze poszczególnych branż. Posiadamy oddziały w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

Specjalista ds. Odpraw Celnych
województwo: pomorskie

Zadania:

  • zapewnienie sprawnego międzynarodowego obrotu towarami z punktu widzenia wymogów prawnych
  • dokonywanie odpraw celnych we wszystkich procedurach, w tym z zastosowaniem procedur uproszczonych w imieniu pracodawcy przed Urzędami Celnymi
  • przygotowywanie i kontrola wszystkich niezbędnych dokumentów celnych w imporcie i eksporcie stosując przy tym gospodarcze procedury celne
  • koordynowanie procesu realizacji odpraw celnych importowych i eksportowych w agencjach celnych przy współpracy z firmami przewozowymi
  • analiza danych z wykorzystaniem dostępnych źródeł (ERP, Excel, system celny)
  • przygotowywanie kalkulacji, klasyfikacji towarów, uzyskiwanie certyfikatów pochodzenia oraz deklaracji długoterminowych
  • współpraca z instytucjami państwowymi
  • współpraca z działami zakupów, inżynieryjnym, sprzedaży oraz finansów

Wymagania:

  • praktyczna lub teoretyczna znajomość zagadnień z zakresu logistyki/transportu
  • dobra znajomość pakietu MS Office
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu
  • umiejętność dostosowywania do zmieniających się warunków
  • samodzielność w działaniu, orientacja na realizację powierzonych zadań, odpowiedzialność, komunikatywność, dokładność
  • znajomość prawa celnego, Unijnego Kodeksu Celnego i zasad obrotu wenwątrzwspólnotowego
  • swobodne poruszanie się w platformie PUESC
  • wpis na listę Agentów Celnych ? mile widziany
  • znajomość procedur uproszczonych

Oferujemy:

  • ciekawą i pełną wyzwań pracę w doświadczonym i zgranym zespole
  • merytoryczne wsparcie w procesie adaptacji
  • udział w projektach o zasięgu międzynarodowym oraz współpracę z wysokiej klasy specjalistami
  • dostęp do nowoczesnych technologii
  • rozwój poprzez dofinansowanie do studiów lub nauki języków obcych
  • karty sportowe oraz możliwość bezpłatnego korzystania z siłowni na terenie firmy
  • prywatną opiekę medyczną (gabinet na terenie firmy)
  • jasne kryteria awansu
  • bonus relokacyjny
  • umowę o pracę