Head of Accounting | HRK
irc ukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menu
HRK Finance specjalizuje się w rekrutacji wysokiej klasy ekonomistów na potrzeby organizacji międzynarodowych oraz wiodących spółek z kapitałem polskim. Dla naszych klientów pozyskujemy ekspertów i menedżerów oraz pracowników średniego szczebla w działach finansów. Posiadamy unikalne doświadczenia w budowaniu całych struktur centrów finansowych. Zespół działa w ramach HRK S.A. jednej z największych firm doradczych z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim. Oferujemy usługi rekrutacji kadry średniego i wyższego szczebla, badań i rozwoju potencjału zawodowego (łącznie z badaniami Assessment/Development Centre), budowania ścieżek kariery, employer brandingu oraz obsługę kadr i płac. Posiadamy oddziały w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma technologiczna operująca w obszarze aplikacji mobilnych. W związku z dalszym rozwojem i wzmacnianiem struktur centralnych poszukujemy doświadczonych kandydatów na stanowisko Head of Accounting / Accounting Manager.

Head of Accounting
miasto: Warszawa

Zadania:

  • Odpowiedzialność za prowadzenie pełnej księgowości spółek obsługiwanych przez SSC i nadzór nad prawidłową pracą księgowości oraz poprawnością ewidencji.
  • Zarządzanie zespołem +10 osób. Rozdzielanie zadań, ustalanie celów, motywacja i budowanie zaangażowania w zespole.
  • Sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych według MSR/MSSF oraz UoR.
  • Zarządzanie comiesięcznym procesem zamknięcia miesiąca we współpracy z Dyrektorem Finansowym, w celu zapewnienia dostępności informacji niezbędnych do przygotowania terminowych i dokładnych raportów finansowych;
  • Przygotowywanie sprawozdań podatkowych i doradztwo w kwestiach podatkowych. Rozliczenia VAT, CIT, podatku u źródła i podatków lokalnych. Reprezentacja podmiotu podczas kontroli podatkowych.
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP), Intrastat oraz z audytorami.
  • Optymalizacja procesów księgowych, proponowanie rozwiązań automatyzujących pracę.
  • Proponowanie i wdrażanie zmian w zasadach księgowości oraz procedurach wewnętrznych, w szczególności wynikające ze zmian przepisów.
  • Nadzór nad prawidłowością funkcjonowania procesów kontroli wewnętrznej. Koordynacja audytów kontroli wewnętrznej oraz nadzór nad wdrażaniem rekomendacji pokontrolnych.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość).
  • Co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe, w tym min 5-letnie na analogicznym stanowisku.
  • Doświadczenie w optymalizacji i automatyzacji procesów księgowych.
  • Mile widziane doświadczenie w Centrum Usług Wspólnych (SSC).
  • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych (w szczególności VAT, CIT, podatek u źródła).
  • Bardzo dobra znajomość Ustawy o Rachunkowości oraz MSR/MSSF.
  • Mile widziane uprawnienia ACCA lub Biegłego Rewidenta.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
  • Mile widziana znajomość systemu SAP .
  • Bardzo dobre umiejętności zarządzania zespołem, umiejętność motywowania zespołu. Wsparcie pracowników w sytuacjach nietypowych i wątpliwych w zakresie księgowania czy raportowania.
  • Samodzielność, odpowiedzialność i energia w działaniu.
  • Dokładność, systematyczność, terminowość i doskonała organizacja pracy własnej i zespołu.