Rekrutacja pracowników IT poprzez agencję | HRK
irc ukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menu

IT Contracting

Specjalizujemy się w outsourcingu specjalistów IT do projektów informatycznych realizowanych na terenie Polski oraz EMEAR. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie dopasować kompetencje specjalistów IT do wymagań technologicznych projektu.

W ramach IT Contractingu oferujemy:


Body Leasing
 

To usługa polegająca na angażowaniu specjalistów IT do zadań informatycznych według potrzeb klienta, zarówno na dłuższy, jak i krótszy okres czasu. 

Korzyści:

 • zatrudnienie specjalisty z konkretnymi umiejętnościami na określony czas w przypadku gdy zatrudnienie na umowę o pracę jest niekonieczne
 • brak kosztów związanych z rekrutacją
 • brak kosztów związanych ze szkoleniami, urlopami, okresami chorobowymi
 • brak kosztów związanych z rozwiązaniem umowy o pracę
   

Team Leasing
 

Wybierając tę usługę decydujesz się na delegowanie całych zespółów ekspertów IT do konkretnych projektów.

Korzyści:

 • możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy
 • szybki termin zakończenia projektu
 • jedna faktura za całą usługę zespołu
 • rekrutracja i zatrudnienie wszystkich członków zespołu
   

Managed Service / Fixed Price
 

Usługi te dotyczą monitorowania i raportowania rozwiązania informatycznego klienta. Zaliczamy do nich operacje serwisowe (zarządzanie incydentami, problemami oraz realizację wniosków), a także procesy związane z przekazaniem usług (zarządzanie zmianą, wiedzą, wdrożeniami oraz testy).

Korzyści:

 • outsourcing całych procesów IT
 • zatrudnianie zespołów, osób wdrażających się (shadow workers) w cenie usługi
 • brak odpowiedzialności za rekrutację oraz payroll pracowników
 • rozliczanie godzinowe (time & material) lub za zrealizowane zgłoszenie (per ticket)
 • brak obowiązku zarządzania zespołami
 • brak odpowiedzialności za rozwój pracowników, szkolenia, eventy integracyjne
 • brak odpowiedzialności za system motywacyjny oraz opiekę administracyjną

 

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są korzyści ze współpracy z firmą rekrutacyjną ?

Korzyści ze współpracy to przede wszystkim dostęp do większej puli rekrutacji na rynku ofert pracy (większość firm zatrudnia poprzez agencje, ponieważ ich własne ogłoszenia nie dają aż takiego efektu, a aplikacje otrzymywane przez ogłoszenia nie zawsze odpowiadają wymaganiom), pewność dostarczenia aplikacji oraz stała komunikacja z rekruterem, a w razie jakichkolwiek problemów możliwość uzyskania porady czy pomocy. Kandydat nie ponosi kosztów związanych ze współpracy z rekruterem. Konsultanci HRK znają Managera Klienta bezpośrednio, przez co mogą przedstawić dodatkowe wymagania Kandydatowi - takie których nie ma w opisie stanowiska, przekazać dodatkowe informacje o projekcie czy organizacji pracy u Klienta, a także te, które mogą pomóc w pozytywnym rozpatrzeniu jego kandydatury. Mogą również przedstawić kandydatom inne projekty, które aktualnie prowadzą, a tym samym przedstawić daną kandydaturę innym Klientom. Konsultanci HRK pomagają przygotować Kandydata do rozmowy z Managerem/Firmą, m.in. na podstawie dobrych praktyk rekruterskich To Konsultanci HRK odpowiadają za negocjację warunków współpracy na korzyść Kandydata. Konsultanci HRK uprzedzają Managera o słabych stronach Kandydata i przygotowują go na rozmowę z Kandydatem przedstawiając jego mocne i słabe strony. Kandydat ma możliwość wsparcia w Konsultantach HRK – pracujemy po stronie Kandydata i „gramy do jednej bramki”. Konsultanci poszukują innych projektów dla Kandydata w międzyczasie i po zakończeniu współpracy.

Jak długo trwa rozmowa rekrutacyjna?

Proces rekrutacyjny po stronie HRK jest zwykle 1etapowy – to rozmowa telefoniczna/skypowa lub spotkanie z Rekruterem HRK. Z kolei po stronie Klienta proces zależy od jego wewnętrznych ustaleń. Zwykle jest są to maksymalnie 2 etapy; niekiedy zdarza się dodatkowa weryfikacja w postaci testów / zadań do wykonania.

Jak długo będę czekać na wynik rozmowy rekrutacyjnej po stronie Klienta?

Feedback staramy się przekazać niezwłocznie po spotkaniu. Manager projektu wraca do nas z informacją zwrotną najczęściej w przeciągu 2-4 dni roboczych. O długości procesu informujemy już na poziomie pierwszej rozmowy z Kandydatem.

Kto jest obecny podczas rozmowy / spotkania u Klienta?

Najczęściej na spotkaniu w siedzibie Klienta obecny jest Manager projektu oraz członek zespołu (Scrum Master, Developer). Niekiedy pojawia się również przedstawiciel Działu HR.

Kto przeprowadza weryfikację techniczną?

Techniczna rozmowa przeprowadzana jest przez Managera projektu oraz jednego z członków zespołu (Scrum Master, Developer). W niektórych przypadkach zanim dojdzie do spotkania z Klientem Konsultant HRK organizuje telefoniczną weryfikację techniczną w ramach HRK, którą przeprowadza jeden z Ekspertów.

Czy mogę pracować na pół etatu?

Projekty, które realizujemy, w 99% dotyczą stanowisk obejmujących pełny etat.

Czy mogę pracować zdalnie?

Wymiar pracy zdalnej jest uzależniony od kultury organizacji i bezpośredniej decyzji Managera Prowadzimy projekty zarówno z całkowitą, jak i częściową pracą zdalną.

Czy mogę pracować na umowę zlecenie?

Forma zatrudnienia zależy od preferencji Kandydata (B2B, umowa o pracę, umowa zlecenie). Preferujemy współpracę opartą o B2B – chętnie wyjaśnimy, dlaczego.

Kto jest moim bezpośrednim przełożonym?

Na co dzień praca wykonywana jest w siedzibie Klienta, a bezpośrednim przełożonym jest Project Manager projektu. Po stronie HRK bezpośrednim przełożonym jest Konsultant HRK odpowiedzialny za kontakt z danym Klientem (to on odpowiada za wynagrodzenie, zarządzanie projektem, zmianę projektu, zarządzanie czasem pracy, etc.).

Ile trwa proces rekrutacyjny?

Staramy się, by proces rekrutacyjny trwał jak najkrócej. Najczęściej zamykamy proces w przeciągu 1-3 tygodni.

Czy mogę polecić kogoś na poszukiwane stanowisko?

Oczywiście. Jeśli dana osoba zostanie zatrudniona, oprócz wdzięczności znajomego bądź znajomej, otrzymasz od nas odpowiednią prowizję. Skontaktuj się z nami mailowo. Aktualne oferty zawsze możesz znaleźć na naszej stronie.

Opiekunowie

Bolesław Kołtonowski

Executive Manager
HRK IT Contracting

Paulina Pustół

Executive Manager
HRK IT Contracting