XVII Edycja Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi | HRK
irc ukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menu

XVII Edycja Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi

05.08.2016
Główne zdjęcie artykułu

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych otworzył właśnie XVII edycję Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Konkurs od lat promuje firmy dążące do stałego podnoszenia jakości kapitału ludzkiego oraz udoskonalania strategii zarządzania nim. Konkurs wspiera od jego pierwszej edycji Narodowy Bank Polski – obecnie w ramach programu edukacji ekonomicznej. Honorowym patronatem obejmuje go Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Celem Konkursu jest badanie kondycji zzl w przedsiębiorstwach funkcjonujących na polskim rynku i upowszechnianie wiedzy o ich największych osiągnięciach w dziedzinie zzl.

Procedura Konkursu jest dwuetapowa. W pierwszym etapie firmy dokonują samooceny wypełniając specjalnie skonstruowaną ankietę. Ankieta podzielona jest na następujące działy problemowe:

1. Podmioty i organizacja zzl,

2. Strategie i procedury,

3. Zatrudnianie i zwalnianie,

4. Ocena pracy,

5. Wynagradzanie,

6. Rozwój kapitału ludzkiego,

7. Społeczna odpowiedzialność biznesu,

8. Efekty,  

9. Największe osiągnięcie w dziedzinie zzl w ostatnim roku.

W drugim etapie postępowania konkursowego przeprowadzany jest przez niezależnych ekspertów audyt firmy. Jego celem jest weryfikacja oraz poszerzenie informacji zawartych w ankiecie nadesłanej w I etapie. W rozmowie audytoryjnej (trwającej około 1,5 godziny) biorą udział osoby zaangażowane w wypełnienie kwestionariusza samooceny. Na podstawie informacji uzyskanych w obu etapach postępowania konkursowego Komitet Oceniający analizując ankiety samooceny oraz szczegółowe raporty audytorów przygotowuje listę firm rekomendowanych do grona Laureatów danej edycji konkursu. W skład Komitetu Oceniającego wchodzą eksperci w dziedzinie zzl reprezentujący środowiska naukowe i praktyków oraz firmy, które zdobyły złotą oraz szafirową statuetkę Lidera w poprzednim roku kalendarzowym. Kapituła Nagrody Konkursu na podstawie rekomendacji Komitetu Oceniającego wyłania Laureatów spośród firm biorących w danej edycji Konkursu.

Każdą edycję Konkursu zamyka uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień oraz publikacje raportu i opracowań zawierających opisy najlepszych praktyk zzl stosowanych przez nagrodzone firmy. Uczestnicy otrzymują raporty podsumowujące ich dokonania na tle innych uczestników.

Na zwycięzców Konkursu LZZL czekają:

  • Złota Statuetka i tytuł Lidera ZZL (dla dużych firm)
  • Złoty Wawrzyn dla trzykrotnego zdobywcy tytułu Lidera ZZL (dla dużych firm)
  • Szafirowa Statuetka i tytuł Lidera ZZL (dla małych firm)
  • Szafirowy Wawrzyn dla trzykrotnego zdobywcy tytułu Lidera ZZL (dla małych firm)
  • Diamentowa Statuetka i tytuł Lidera ZZL (dla jednostek administracji publicznej)
  • Diamentowy Wawrzyn dla trzykrotnego zdobywcy tytułu Lidera ZZL (dla jednostek administracji publicznej)
  • Bursztynowe Statuetki za osiągnięcia w poszczególnych obszarach zzl
  • Kryształowa Statuetka dla trzykrotnego zdobywcy jednej z Bursztynowych Statuetek
  • Wyróżnienia za opracowanie nowatorskich narzędzi w dziedzinie zzl
  • Dyplomy Laureata.

Wszystkie firmy i urzędy zakwalifikowane do drugiego etapu Konkursu zostają uhonorowane Certyfikatem „Profesjonalne ZZL”.

Zdobywcami tytułu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz złotej statuetki Lidera są:

PTK Centertel  Sp. z o.o. (I edycja Konkursu - 2000 r.), BRE Bank (II edycja - 2001 r.),  PTC Era Sp. z o.o.  (III edycja - 2002 r.), ComputerLand S.A. (IV edycja - 2003 r., V edycja – 2004 r. oraz VI edycja – 2005 r.), Sonion Polska Sp. z o.o. (VII edycja – 2006 r.), Michelin Polska S.A. (VIII edycja – 2007 r. oraz IX edycja – 2008 r.), Telekomunikacja Polska S.A. (Jubileuszowa X edycja - 2009), Grupa LOTOS S.A. (XI edycja – 2010 r. i XIV edycja – 2013 r.), DHL Express (Poland) Sp. z o.o. (XII edycja – 2011 r.), Volkswagen Poznań Sp. z o.o.  (XIII edycja – 2012 r. i XV edycja – 2014 r.), DPD Polska Sp. z o.o. – XVI edycja – 2015 r.

 

Po szczegóły zapraszamy na stronę internetową Konkursu

https://www.ipiss.com.pl/konkurs-lider