HRK współtwórcą platformy rodzinaipraca.gov.pl | HRK
irc ukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menu

HRK współtwórcą platformy rodzinaipraca.gov.pl

05.06.2017
Główne zdjęcie artykułu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło platformę upowszechniającą i promującą mechanizmy godzenia ról rodzinnych i zawodowych. Zawartość merytoryczną platformy opracował zespół HRK Employer Branding. Platforma jest adresowana do pracodawców i pracowników.

Pracodawcy znajdą tu propozycje blisko 60 różnych narzędzi, dzięki którym mogą wspierać swoich pracowników w utrzymaniu równowagi między różnymi sferami życia, a jednocześnie skuteczniej przyciągać kandydatów do pracy. Na platformie zamieszczono artykuły dotyczące wdrażania mechanizmów godzenia ról oraz porady prawne.

– Staraliśmy się pokazać pracodawcom, że temat work-life balance nie jest zarezerwowany tylko dla dużych organizacji oraz nie musi się wiązać z ponoszeniem wysokich kosztów. Wiele prezentowanych przez nas rozwiązań można wdrożyć także w małych i średnich firmach, a dodatkowo wskazujemy pracodawcom różne źródła finansowania, z których mogą skorzystać – tłumaczy Joanna Kotzian, która z ramienia HRK kierowała zespołem ekspertów odpowiedzialnych za opracowanie zawartości merytorycznej platformy.

Z myślą o pracownikach autorzy platformy przygotowali test, który pozwala zdiagnozować swój work-life balance, informacje o prawach pracowniczych oraz porady, jak dbać o swój dobrostan.

Platforma powstała w ramach projektu „Rodzina i praca – to się opłaca!" realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo (2014-2020). 30 maja w siedzibie Ministerstwa odbyła się konferencja prasowa z udziałem Minister Rafalskiej oraz ekspertów zaangażowanych w realizację projektu. Podczas konferencji zaprezentowano rezultaty projektu dziennikarzom. W kolejnych tygodniach platforma będzie prezentowana na spotkaniach z przedstawicielami organizacji pracodawców i pracowników, środowisk naukowych oraz firm szkoleniowych. Zobacz więcej: www.rodzinaipraca.gov.pl.