
Już 10 maja wydarzenie, którego Partnerem został HRK Payroll Consulting, a na nim efekty zmian dokumentacji pracowniczej oraz zapowiedź kolejnych nowelizacji Kodeksu Pracy.
Dokumentacja pracownicza jest w 2019 r. bez wątpienia jednym z największych wyzwań dla pracodawców, gdyż dotyczy jej szereg zmian, których duża część już weszła w życie od 1 stycznia 2019 r. Nie jest to jednak koniec nowelizacji w 2019 roku, gdyż czeka nas jeszcze dostosowanie Kodeksu pracy do RODO i wdrożenie systemu PPK w największych firmach.
Nowe przepisy dotyczące dokumentacji pracowniczej budzą od początku ich obowiązywania wiele wątpliwości praktycznych i już wydano kilkanaście interpretacji w tym zakresie, w tym dotyczących okresów przechowywania różnego rodzaju dokumentów. Podobnie skomplikowane są przepisy dotyczące elektronizacji dokumentacji, które w znaczący sposób podnoszą wymagania informatyczne w tym zakresie. Ministerstwo Cyfryzacji na bieżąco wyjaśnia techniczne przepisy rozporządzenia w sprawie dokumentacji pracowniczej.
Odpowiadając na potrzebę kompleksowego omówienia kwestii zmian w dokumentacji pracowniczej w 2019 roku serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję, która wprowadzi Państwa w tajniki zmienianych przepisów i nie będzie po prostu omówieniem poszczególnych nowelizacji, a przedstawieniem odpowiedzi na nurtujące pytania, których ciągle jest bardzo dużo.
Szczegóły: http://praktyczneszkolenia.com/?page_id=3043
Przeczytaj także
-
Emerytura stażowa – czym jest i co o niej wiemy? Najnowsze informacje
Jakie warunki trzeba będzie spełnić, aby otrzymać emeryturę stażową? Poznaj najnowsze informacje o emeryturach stażowych.
-
Czekają nas zmiany w prawie pracy. Poznaj aktualizację projektów na maj 2022
Zapraszamy do zapoznania się z możliwymi zmianami w obszarze prawa pracy - część z nich, rząd ma zamiar wprowadzić już w sierpniu 2022r.!
-
Nowy trend na rynku pracy: e-mobilność pracownicza
Praca dla zagranicznego podmiotu cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich pracowników. Aż 76% przyjęłoby ofertę pracy dla firmy z zagranicy, gdyby mogli pracować w trybie zdalnym – wynika z badania HRK „E-mobility polskich pracowników”.