HRK najsilniejszą polską marką w branży HR | HRK
irc ukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menu

HRK najsilniejszą polską marką w branży HR

02.11.2020
Główne zdjęcie artykułu

Światło dzienne ujrzała 13. edycja raportu TOP MARKA, wyłaniającego 500 najsilniejszych marek w szeroko pojętych mediach. HRK po raz pierwszy pojawiło się w tym zestawieniu, zarówno ogólnym, jak i branżowym.

Nasza firma w rankingu 500 najsilniejszych marek zajęła 458 miejsce. Z kolei w kategorii Human Resources zajęliśmy 9. miejsce. Co istotne, jesteśmy jedyną polską firmą, która znalazła się w TOP 10 polskiej branży HR.

W tegorocznej edycji badania poddanych analizie zostało łącznie 24 mln materiałów od 500 marek. Badanie objęło materiały opublikowane w prasie i serwisach internetowych, a także w mediach społecznościowych, które ukazały się między 1 lipca 2019 a 30 czerwca 2020 roku. Były tu badane m.in. średnia miesięczna liczba publikacji, liczba obserwujących na portalach społecznościowych, dotarcie treści do odbiorców. Wszystko to wchodzi w skład tzw. wskaźnika impact.

Druga składowa siły marki to indeks sentymentu, aby go otrzymać treści były oceniane pod kątem ich wydźwięku. Wyliczono proporcje między liczbą wzmianek pozytywnych, negatywnych i neutralnych dla wizerunku danej marki.

Siła marki jest oparta na iloczynie impactu oraz indeksu sentymentu.