HRK IT Contracting – nowa usługa w portfolio HRK S.A. | HRK
irc ukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menuukryte ikony z menu

HRK IT Contracting – nowa usługa w portfolio HRK S.A.

15.11.2016
Główne zdjęcie artykułu

Od września 2016 r. HRK S.A. rozszerzyło zakres swoich usług o IT Contracting. Nowa usługa dopełnia portfolio HRK, zapewniając tym samym kompleksową obsługę procesów rekrutacyjnych w obszarze IT.

Contracting, szczególnie w przypadku specjalistów z obszaru IT, jest rozwiązaniem odpowiadającym na potrzeby współczesnego rynku pracy. Zgodnie z zasadami contractingu współpraca między specjalistą IT a firmą ma określony horyzont czasowy, podczas którego ma zostać zrealizowany konkretny projekt. Ta forma współpracy gwarantuje pracodawcy pozyskanie specjalisty dokładnie odpowiadającego jego potrzebom. Jednocześnie dzięki temu, że praca przy projektach trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, specjaliści IT mają możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia dzięki realizacji zadań dla podmiotów z różnych branż. Specyfiką contractingu jest także to, że pracownik nie podpisuje umowy ze spółką, dla której pracuje, ale z firmą działającą w obszarze IT Contractingu.

Włączenie contractingu do portfolio naszych usług jest naturalnym krokiem na drodze rozwoju HRK. Na początek skupiamy się na obszarze IT, bo jest to zgodne z oczekiwaniami rynku pracy, zarówno po stronie pracowników, jak i pracodawców. Nie wykluczamy, że także w przypadku innych specjalizacji to właśnie contracting będzie stawał się najpopularniejszą formą zatrudnienia – wyjaśnia Anna Jasińska, business unit manager.

Za obszar związany z HRK IT Contracting odpowiada zespół Anny Jasińskiej, posiadającej 10-letnie doświadczenie w rekrutacji specjalistów dla firm zewnętrznych. HRK IT Contracting zajmuje się rekrutacją i outsourcingiem specjalistów IT średniego i wyższego szczebla. Współpracuje z klientami na terenie EMEA, odpowiada za przetargi, negocjacje kontraktów z klientami i specjalistami.